• RSS
  • Facebook
  • Twitter
16
Maj
Komentowanie nie jest możliwe
Comments

Europa Środkowa niewątpliwie jest regionem w którym można spotkać bardzo wiele naprawdę ciekawych krajów. Polska należy tutaj naturalnie do zdecydowanie najlepszych przykładów, choć z drugiej strony warto czasami wyjechać gdzieś za granicę, ponieważ z powodu niewielkiej odległości nie wydamy na to zbyt wielkich pieniędzy a jednocześnie będziemy mogli w taki sposób zobaczyć wiele interesujących miejsc.
Do absolutnie najlepszych propozycji bez wątpienia zaliczają się tutaj Węgry, położone całkiem blisko Polski – pomiędzy naszymi krajami stoi jedynie Słowacja. Pomimo tego, że nie jest to obecnie zbyt duży kraj, to jednak możemy w nim podziwiać zarówno wiele pełnych uroku miast jak i urzekających krajobrazów. Na szczególną uwagę zasługuje oczywiście Budapeszt, który wszystkimi swoimi zabytkami potrafi dosłownie zachwycić nawet najbardziej wymagające osoby. Jeśli chodzi o środowisko naturalne, to do zdecydowanie najciekawszych miejsc należy tu słynne jezioro Balaton, będące największym zbiornikiem wodnym tego typu w tym regionie Europy.
Jak zatem widać, Węgry na pewno mają do zaoferowania mnóstwo interesujących rzeczy. Ciekawostką może być również fakt, że Polacy i Węgrzy dzielą ze sobą wspólną historię oraz trwającą już od całych wieków przyjaźń, przez co wakacje w tym państwie będą jeszcze ciekawszą propozycją dla każdego z nas.
źródło: www.peterfuss.com.pl, http://samoyed-info.pl, http://www.azs-bydgoszcz.pl, www.willsoor.com.pl

Pozostałe artykuły:

Categories: Turystyka

Comments are closed.